AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Hayvancılıkta Kış Hazırlığımız Başladı
31-08-2019

Hayvancılıkta Kış Hazırlığımız Başladı

Tarım makinaları sektöründe faaliyet gösteren sektöründe öncü, üretici ve ihracatçı 4 şirket tarafından bir uluslararası marka yaratmak amacıyla kurulan NARAS Makina A.Ş. Vodafone Akıllı Köy’ de iş ortaklarımız aramızda yer aldı.

Yazın son, sonbaharın ilk günleri hayvancılıkla uğraşanlar için kış hazırlığı zamanı demek. Vodafone Akıllı Köy’ e ürettiğimiz mısırlarımızın hasat vaktinin gelmesi ile birlikte Naras Makine A.Ş. mısır silaj makinası ile tarladan toplanıyor ve parçalanıyor, sonra da paketleniyor.

Hayvancılıkla uğraşanların en önemli kış hazırlığı silaj (yem türü) yapımı. Kış boyunca yeterli silaja sahip olmak, hayvancılıkla uğraşanların elini oldukça rahatlatıyor.

Vodafone Akıllı Köy kurulduğu Kasaplar Köy' ünde çiftçiler mısır silajının olmazsa olmaz yemlerden biri olduğunu söyledi. 

Mısır silajı verilmeyen hayvanlarda süt verimi kış boyunca yüzde 30 düşüyor. Mısır yapraklarının sonbaharın ilk günleriyle paketlenerek saklanması ideal hayvan yemini sağlıyor. Besiciler de silajdan vazgeçmiyor.

Hayvancılıkta kaba yem olarak olmazsa olmazlardan biri konumunda bulunan mısır silajı kapalı alanda bulunan hayvanlar için ve kış aylarında kaba yem olarak büyük önem arz ediyor.