AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

İlçe Jandarma Komutanı Vodafone Akıllı Köy' ü Ziyaret Etti
26-09-2019

İlçe Jandarma Komutanı Vodafone Akıllı Köy' ü Ziyaret Etti

Koçarlı İlçe Jandarma Komutanlığına atanan Jandarma Teğmen Arifcan Azizo, Kıdemli Başçavuş Ramazan Şimşek ve Uzman Çavuş Vedat Özdemir Vodafone Akıllı Köy projesini tanımak adına ziyaret gerçekleştirdiler.

Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt konukların ziyaretinden çok memnun olduğunu dile getirerek öncelikle toplantı salonunda Vodafone Akıllı Köy sunumu yaptı. Sunumda projenin daha iyi tanınması adına çeşitli bölgelerde ki ekim ve hasat şekillerinden veriler sunarak Vodafone Akıllı Köy’ de üretim şeması ile üretimde kullanılan teknolojiler ile çiftçilere daha fazla kolaylık ve kar sağlayabildiklerini gösterdiklerini ifade etti.

Sunum sonrasında teknik gezi düzenlendi. Teknik Gezide Kurt,  Tagem ve Tarım Bakanlığı destekli küçükbaş hibrit sağım tesisi, tıbbi aromatikler yetiştiriciliği alanı, arquina zeytin, sensörler, Dupont yürüyüş yolu, bağlar, Parlar Fidancılık black diamond ve show time eriklerden oluşan meyve  alanı, erken uyarı sistemi, Netafim sulama sistemi, spor tesisi, makina parkuru, telde siyah incir tesisi, pamuk yetiştiriciliği ve akıllı mera sistemi hakkında yerinde detaylı bilgiler verdi.