AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Vodafone Akıllı Köy Genç Girişimcileri Ağırladı
20-10-2019

Vodafone Akıllı Köy Genç Girişimcileri Ağırladı

Rotaract Akademi Başkanı Ozan Karakaya ve Prof. Dr. Meltem Onay 'ın koordinesinde, Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri ve Rotaract Akademi işbirliğinde Vodafone Akıllı Köy 'de gerçekleşen Girişimcilik Kampı çeşitli illerden 28 Rotaract Üyesinin katılımıyla gerçekleşti. 

Katılımcılara Tabit A.Ş. Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt ve Rotaract Akademi Başkanı/Avukat Ozan Karakaya kamp programı ve Vodafone Akıllı Köy Projesi hakkında ön bilgilendirme yaptılar. Sonrasında üyelere sıcak bir çorba ikram edildi.

Kampın ikinci gününde Vodafone Akıllı Köy ürünlerinden hazırlanan kahvaltı ile birlikte güne başlayan katılımcılar sonrasında konferans salonunda Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın, katılımcılara girişimcilik yolculuğundan ve başarı serüveninden bahsetti. Tabit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı/Agrifütürist Coşkun Yıldırım, Vodafone Akıllı Köy ve Tabit Projeleri hakkında sunumlar gerçekleştirdi. Sunum sonrasında Tabit A.Ş. Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt, Vodafone Akıllı Köy uygulama alanında teknik gezi düzenledi ve çalışmalar hakında yerinde ve detaylı bilgiler verdi. 

Eğitimler sonrasında Ziraat Mühendislerimiz ve Ziraat Teknikerlerimizce Vodafone Akıllı Köy ‘de bulunan üretim alanında yeni üretim sezonu hazırlıklarına katılarak marul fidelerimizi topraklar buluşturan katılımcılar çok keyif aldıklarını ve toprakla ilgilenmenin zor olduğunu dile getirdiler.

Kampın son gününde Vodafone Akıllı Köy süt sağım sisteminde sağım hakkında bilgi aldıktan sonra sağımcının anlatımı ile sağımı gerçekleştirdiler. Gün değerlendirmesini Prof. Dr. Meltem Onay ve Avukat Ozan Karakaya moderatörlüğünde yapan katılımcılar proje ve proje kurucularından çok ilham aldıklarını ve yeni proje fikirleri ile Vodafone Akıllı Köy ‘den ayrıldıklarını dile getirdiler.