AKILLI
KÖY'DE

°

%

HABER AKIŞI

Vodafone Akıllı Köy ile ilgili en güncel
gelişmeleri keşfedin.

Damlatıcılı Sulama Sistemimiz Kuruldu!
07-10-2019

Damlatıcılı Sulama Sistemimiz Kuruldu!

Adnan Menderes Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencileri Vodafone Akıllı Köy' e gerçekleştirdikleri ziyarette Tabit A.Ş. Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt Vodafone Akıllı Köy sunumu gerçekleştirdi. Sunum sonrasında öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Orhan Kurt, tarımın gelecek yıllarda en değerli meslek haline geleceğini ifade etti. 

Sunum sonrasında öğrecilerin projeyi ve çalışmaları daha iyi anlamaları açısından Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasında  Orhan Kurt teknik gezi düzenledi ve teknoloji ile tarımın birlikteliğinden doğan verimliliği arttırdığını ifade etti.

Teknik gezi sonrasında Adnan Menderes Üniversitesi Öğrencileri Vodafone Akıllı Köy' de tekniker ve mühendislerimizce uygulama eğitimi aldılar. Adnan Menderes Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencilerinin Vodafone Akıllı Köy uygulama kampüsünde Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Ziraat Teknikeri Yağmur Kaya ve Tabit A.Ş. Ziraat Mühendisi Duygu Gök Vodafone Akıllı Köy' de üretim sürecinde kullandığımız sulama sistemini anlatarak sonrasında tüplere kurulması gerek damlatıcılı sulama sistemini uygulamalı olarak gösterdiler. Sonrasında öğrencilerinde uygulamaya katılarak sulama sistemini kurmaları sağlandı.